Izbjeljivanje zubi

Izbjeljivanje zubi jedan je od najjednostavnijih, najbržih i najučinkovitijih načina kako osvježiti i uljepšati osmijeh. Stoga, izbjeljivanje zubi danas spada među sve traženije stomatološke usluge.

Najvažnije je da zubi pacijenta budu zdravi. To znači da ne smiju imati karijes, niti upalne procese. Umjetne zubne krunice, ljuskice za zube, zubni mostovi i ispuni ne mogu se izbijeliti, pa je izbjeljivanje prije svega usmjereno na prirodne zube. Naravno, tamnije krunice i mostove moguće je zamijeniti svjetlijim estetskim krunicama.

Prva stvar koja koja je neophodna prije izbjeljivanja zubi je uklanjanje naslaga i pigmentacija sa zubi. Naslage plaka i zubni kamenac primaju boju iz pigmenata hrane. Njihovim uklanjanjem zubi opet postaju sjajni i glatki, no ne mijenja se prirodna boja zubi. Naslage je potrebno ukloniti prije tretmana izbjeljivanja zubi.

Kako provodimo izbjeljivanje zubi?

U Stomatološkoj poliklinici Apolonija provodimo dvofazno izbjeljivanje zuba. U prvoj fazi profesionalno izbjeljivanje zubi provodi stomatolog u ordinaciji, a u drugoj fazi izbjeljivanje se nastavlja kod kuće pomoću posebnih udlaga za izbjeljivanje. Dugogodišnje iskustvo pokazalo nam je da s dvofaznim postupkom izbjeljivanja postižemo najbolje rezultate. 

U razgovoru s pacijentom prvo ćemo procijeniti i objasniti što se može očekivati u jednom, a što u više tretmana izbjeljivanja. Također ćemo pokušati zaključiti koje nijanse zubi je moguće postići iz njegove postojeće boje.

Tretman izbjeljivanja zubi traje oko sat vremena. Rezultati će biti vidljivi odmah, ali postupno će se razvijati još idućih 10 do 14 dana.

Ponekad nije moguće postići željenu nijansu zuba. Na stupanj izbjeljivanja zuba utječe njihova prirodna boja, pa se tako, primjerice, žućkasti zubi puno bolje izbjeljuju od onih sivkaste nijanse. 

Preporuke nakon izbjeljivanja u ordinaciji

Preporučuje se da nakon izbjeljivanja u ordinaciji pacijent ne konzumira hranu niti pića barem 60 minuta. Nakon izbjeljivanja preporučuje se izbjegavati jako pigmentiranu hranu i pića.

Ponekad nakon izbjeljivanja zubi kod nekih pacijenata mogu biti osjetljivi, posebice na toplo ili hladno, ali ta pojava je u pravilu privremena i prestaje kroz dan ili dva.

Održavanje bijelih zubi

Izbijeljeni zubi zadržavaju svoju bjelinu neko vrijeme, a onda se ona postepeno smanjuje. Za održavanje bijelih zuba potrebno je povremeno provesti kućno izbjeljivanje. 

U Poliklinici Apolonija preporučamo udlage za kućno izbjeljivanje za koje smo utvrdili da imaju najveću učinkovitost, a koje se može koristiti kao dopuna profesionalnom izbjeljivanju zubi kako bi se očuvala njihova bjelina.

Pregled u poliklinici Apolonija rezervirajte putem poziva, WhatsAppa ili popunite kontakt formu.

+385 1 4883 800 +385 91 4883 800